Nejčastější dotazy

Jak dlouho trvá konzultace?

Standardní délka konzultace s jednotlivcem je 50 min., s párem 90 minut. V individuálních případech (např. při práci s celou rodinou) je délka konzultace po domluvě dvě i více hodin.

Jak dlouho musím do poradny docházet?

Poradenské konzultace jsou krátkodobé intervence (1–6 konzultací), které Vám mohou pomoci více se zorientovat v problémové situaci.

Poradensko-terapeutické vedení (krátkodobé poradenství do 8 konzultací) slouží k ovlivnění akutního konfliktního stavu nebo má zastavit nějaký nepříznivý chronický vývoj ve vztahu. Cílem je pomoci Vám zvládat životní problémy z vlastních zdrojů účinněji než doposud.

Co mám dělat, když chci v poradně vystupovat anonymně?

V tomto případě stačí, když se domluvíte na příjmu či s poradcem/poradkyní, pod jakým označením chcete být v poradně evidován/a.

Co mám dělat, když se nemůžu dostavit na domluvenou konzultaci?

Můžete zavolat a sdělit tuto informaci pracovnici/íkovi na příjmu (který/á s Vámi případně může dohodnout jiný vhodný termín dle diáře Vašeho konzultanta/ky). Také můžete zanechat vzkaz na záznamníku, či poslat e-mail se jménem konzultující/ho v předmětu zprávy. NEMÁME MOŽNOST PŘIJÍMAT SMS!

Co mám dělat, když nejsem spokojený/á s konzultantem/kou?

Počítáme i s případnou změnou konzultanta/ky (např. nevyhovující styl práce, změna zakázky, časová nedostupnost aj.) V každém případě se s ní/ním pokuste o tom mluvit. Je možné, že se domluvíte na tom, co vám vadí a pokusíte se to spolu změnit, nebo vám doporučí někoho jiného.

Můžete kontaktovat pracovníka/ici na příjmu, se kterým/ou se domluvíte na dalším postupu.

Co mám dělat, když už nechci vůbec přijít na konzultaci?

Budeme rádi, když nás o tom budete informovat a případě nám i sdělíte důvod svého rozhodnutí.

Pokud máte domluvenou konzultaci, je potřeba ji samozřejmě včas zrušit (viz výše). Je možné se ale také domluvit na ukončení při závěrečné konzultaci.

Co mám dělat, když chci po určité době znovu navštívit Centrum?

V případě, že se v budoucnu rozhodnete opět využít naše služby, můžete nás samozřejmě kontaktovat a domluvit si termín konzultace. O vaší předešlé spolupráci s poradnou nás informujte.